Aktualności


03.2019 RUSZYŁA SERYJNA PRODUKCJA W NOWYM PROJEKCIE AUTOMOTIVE

Pierwszy projekt na nowej hali właśnie ruszył. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozyskania nowego klienta oraz sprawnego przebiegu fazy przygotowawczej za którą odpowiedzialna była nowozatrudniona pani technolog Natalia Matuszczyk. Firma Barosz inwestuje w infrastrukturę, nowe technologie a nade wszystko w nowych pracowników i ich rozwój zawodowy.

02.2019 WDROŻENIE ISO 14001:2015

Mając na uwadze poszanowanie środowiska naturalnego firma BAROSZ  podjęła decyzję o wprowadzeniu zarządzania środowiskowego według normy ISO 14001:2015. Obecne trwa faza przygotowawcza i już w niedługim czasie będziemy mogli pochwalić się nowym certyfikatem.

01.2019 NOWA HALA, NOWY PROJEKT, NOWE WYZWANIA

Z końcem 2018 roku pozyskaliśmy nowy kontrakt na obróbkę mechaniczną obudów przekładni. Kontrahentem jest czeska firma z branży automotive. Obecnie w dziale technologicznym trwają intensywne prace nad wdrożeniem projektu. Seryjna produkcja rozpocznie się na początku marca.

27-28.11.2018 - INTERNATIONAL AUTOMOTIVE BUSINESS MEETING (IABM 2018) SOSNOWIEC

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia firma Barosz uczestniczyła w rozmowach B2B z największymi firmami działającymi w branży motoryzacyjnej. Dzięki spotkaniom udało się nam pozyskać nowe, interesujące zapytania ofertowe, wymienić doświadczenia biznesowe a także porozmawiać o trendach rynku automotive.

24.10.2018 - CEE AUTOMOTIVE SUPPLY CHAIN 2018 IN SAMORIN

Przedstawicie firmy Barosz po raz kolejny w tym roku wzięli udział w wydarzeniu „Business Matching- rozmowy B2B” mającym na celu zaprezentowanie firmy na polu międzynarodowym oraz nawiązanie nowych relacji biznesowych. Odbyliśmy owocne spotkania z przedstawicielami producentów samochodów oraz odlewni dostarczających komponenty dla branży automotive. Spotkania i nawiązane kontakty pozwolą nam na pozyskanie nowych kontraktów w przyszłości.

09.2018 - BUDOWA NOWEJ HALI NA FINISZU

Na początku roku rozpoczęliśmy budowę nowej hali produkcyjnej wraz z powierzchnią magazynową o łącznej powierzchni 2000 m2. Intensywne prace budowlane pozwoliły na zadaszenie hali już w lipcu, natomiast obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz obiektu. Jeszcze w tym roku hala zostanie wyposażona w maszyny oraz urządzenia dedykowane dla nowych projektów branży automotive.

16.06.2018 - PIŁKARSKI PIKNIK RODZINNY

W dniu 16.06.2018 pracownicy naszej firmy uczestniczyli w Piłkarskim Pikniku Rodzinnym, który odbył się na Słonecznej Wyspie w Marklowicach. Męska część załogi wzięła udział w turnieju piłki nożnej na pobliskim boisku. Oprócz gier i zabaw prowadzonych przez animatorki odbył się turniej w piłkarzyki oraz loteria fantowa. Dzieci miały okazję pograć w cymbergaja a pracownicy mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w foto budce. Pogoda i humory dopisały.


21.02.2018 - AUDYT VW

Po wielu przygotowaniach oraz bardzo ciężkiej pracy całego zespołu składającego się z przedstawicieli zarządu, kierownictwa oraz kadry inżynieryjno-technicznej poszczególnych działów zakładu, firma Barosz w dniu 21.02.2018 uzyskała pozytywny wynik audytu VW na poziomie B i tym samym stała się certyfikowanym dostawcą dla koncernu VW. Audyt potwierdził, że nie tylko dysponujemy określonymi procedurami, które w pełni potwierdzają prawidłowe funkcjonowanie systemu planowania, zarządzania i produkcji oraz jakości ale również z pełną odpowiedzialnością i świadomością realizujemy zadeklarowane i opisane w procedurach procesy.

14.02.2018 - AUDYT IATF

W dniu 14.02.2018 firma Barosz uzyskała pozytywny wynik audytu dla nowego międzynarodowego standardu IATF 16949:2016, który jest następcą działającego do tej pory systemu ISO/TS 16949:2009 w branży automotive. Jest to kolejny krok milowy w historii funkcjonowania firmy dający świadectwo wzorowo funkcjonującego systemu zarządzania jakością oraz wdrożenia najnowocześniejszych metod produkcyjnych.