Historia


Firma Barosz Gwimet została założona w 1984 roku. Wtedy jeszcze jako zakład rzemieślniczy „Gwimet” świadczyliśmy usługi obróbki skrawaniem dla przemysłu górniczego.

Lata 80.
Pod koniec lat osiemdziesiątych rozszerzyliśmy swoją ofertę rynkową o pierwsze obrabiarki oraz oprzyrządowania do obrabiarek. W 1988 roku otrzymaliśmy status zakładu innowacyjno-wdrożeniowego za opracowanie i produkcję pierwszych w Polsce gwinciarek mechanicznych typu GMB i głowic gwinciarskich typu GBB.

Lata 90.
Z początkiem lat dziewięćdziesiątych zakład „Gwimet” zmienił nazwę na „Barosz Gwimet”. W dalszym ciągu kontynuowaliśmy produkcję dla przemysłu górniczego (hydraulika siłowa oraz hydraulika sterownicza), rozwijając jednocześnie zakres świadczonych usług o produkcję na obrabiarkach CNC dla przemysłu automotive.

W 1997 roku powstała nowa firma Barosz-Gwimet Sp. z o.o., która oferuje usługi rekultywacji terenów zdegradowanych, zagospodarowania odpadów powęglowych, a także produkcję i sprzedaż kruszyw alternatywnych oraz usługi budowlane.

W 1998 roku powstała spółka System-Barosz Gwimet Sp. z o.o., które kontynuuje działalność zakładu Barosz Gwimet.

Lata 00.
Z początkiem nowego wieku rozpoczęły się prace nad wdrożeniem do produkcji komputerowo sterowanych obrabiarek numerycznych przeznaczonych do obróbki skrawaniem metali. W 2004 roku została wprowadzona do sprzedaży pierwsza tokarka CNC produkcji Barosz Gwimet - CKZ 42. Od tamtej pory firma kontynuuje produkcję i sprzedaż obrabiarek CNC. Obecnie w ofercie firmy znajdują się tokarki CNC, frezarki CNC, kalibrownice i maszyny wykonywane na specjalne zamówienie Klienta. 

W tym czasie rozszerzyliśmy swoją ofertę produkcyjną o prefabrykację konstrukcji stalowych, produkcję zbiorników ciśnieniowych, maszyn specjalnego przeznaczenia i oprzyrządowań.